Jak dbać o opony samochodowe?

Opublikowano Przez Redakcja Serwisu Maj 17, 2018 | 0 comments


Samochód to urządzenie, które jest w ciągłej eksploatacji. Natomiast to od kierowcy zależy, w jaki momencie dojdzie do zużycia poszczególnych części. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób można zmniejszyć poziom eksploatacji samochodu, z którego korzystamy każdego dnia.

Jedna z najważniejszych części w samochodzie to opony. Należy przyznać, że korzystamy z nich przez cały czas i to od nich zależy, jak nasze auto porusza się na drodze. Chcemy, aby wszystko odbywało się w jak najlepszym porządku? Dobrze byłoby skorzystać z odpowiednich możliwości, które dostarczają nam nowoczesne opony. Powinniśmy zadbać o ich właściwy bieżnik. Jedynie dzięki temu ich użytkowanie okaże się dla nas w pełni bezpieczne.

Nie chcemy przecież poruszać się oponami z gołym bieżnikiem, ponieważ wtedy bardzo szybko możemy doprowadzić do poślizgu i stłuczki. A zagrażamy wtedy nie tylko sobie samemu, lecz również innym pasażerom i pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.

Opony – jak o nie dbać?

Jeśli już posiadamy właściwe opony samochodowe, a nawet zdecydowaliśmy się na zakup nowych to dobrze jest dbać o ich dobre użytkowanie. Co to oznacza? Przede wszystkim liczy się tutaj właściwe hamowanie. Nie powinniśmy hamować zbyt mocno, jeśli nie ma takiej potrzeby. Poruszamy się tak po drodze w mieście, aby móc zahamować powoli. Jest to możliwe, jeśli zachowujemy duży odstęp między drugim samochodem, który znajduje się przed nami.

Takie hamowanie sprawia, że również bieżnik jest odpowiedni przez dłuższy czas. Jeśli więc takie opony będą później kontrolowane w stacji diagnostycznej, to uzyskają pozytywną opinię.

My natomiast będziemy mogli pozwolić sobie na ich dłuższe użytkowanie. Przekonamy się, że to właśnie dzięki nim byliśmy w stanie poprawić swoją sytuację i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Nasze opony to bezpieczne poruszanie się po drodze. I dlatego należy o nie dbać przez cały czas, stosując zarówno opony letnie, jak i zimowe.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

24 + = 26