Co daje faktoring z regresem?

Opublikowano Przez Redakcja Serwisu Paź 17, 2018 | 0 comments


Faktoring to świetne rozwiązanie dla firm, które poszukują finansowania faktur z odroczonym terminem płatności. Dzięki faktoringowi, przedsiębiorcy mogą pozyskać środki na dowolny cel, które na które w normalnych warunkach, musieliby czekać nawet kilka miesięcy. Czytaj dalej i poznaj zalety faktoringu z regresem.

 

Faktoring to jedna z najszybciej rozwijających się usług na rynku. Zgodnie z informacjami Polskiego Związku Faktorów, tylko w 2017 roku z usług firm zrzeszonych w tej instytucji, skorzystało ponad 9 tysięcy polskich firm. Faktorzy, czyli firmy realizujące usługi finansowe finansują każdego roku faktury na setki milionów złotych, a przedsiębiorcy mogą uniezależnić się od nieterminowych i niewypłacalnych kontrahentów. Faktoring pomaga również uporać się z dużym problemem trapiącym polskie firmy, czyli zatorami płatniczymi. Ofertę faktoringu dopasowanego do potrzeb oraz możliwości, można znaleźć na stronie internetowej firmy Bibby Financial Services, która działa na polskim rynku od wielu lat.

Faktoring z regresem – dlaczego jest taki cenny?

Faktoring z regresem to jeden z najpopularniejszych rodzajów faktoringu w Polsce. Przedsiębiorcy korzystający z niego, mogą uzyskać środki finansowe z tytułu sprzedaży towarów lub usług już po 24 godzinach od momentu przekazania kopii faktury firmie, która świadczy usługi faktoringowe. Tego rodzaju firmy nazywane są faktorami. Z kolei przedsiębiorstwa korzystające z ich usług, noszą miano faktorantów.

 

W ramach faktoringu z regresem, wypłata świadczeń już po 24 godzinach, opiewa zazwyczaj na maksymalnie 90 procent wartości faktury. Tego rodzaju środki nazywane są zaliczką i mogą zostać wydane przez przedsiębiorstwo korzystające z faktoringu z regresem na dowolny cel. Dzięki zaliczce, faktorant może opłacić należności względem Urzędu Skarbowego, ZUS, zapłacić środki finansowe współpracownikom, wypłacić wynagrodzenia pracownikom czy spłacić raty leasingowe firmom leasingowym.

 

Stosowanie faktoringu z regresem, znacznie sprzyja poprawie płynności finansowej, ponieważ środki z tytułu zaliczki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, dlatego można je utożsamić z środkami obrotowymi. W dłuższej perspektywie, stosowanie faktoringu z regresem od zaufanego faktora, przyczynia się do stabilnego i długotrwałego rozwoju przedsiębiorstwa. Faktoring z regresem jest również alternatywą dla tradycyjnych metod zdobywania pieniędzy, takich jak bankowe linie kredytowe czy kredyty dla firm.

Co z pozostałą kwotą?

Pozostałe 10 procent zostaje wypłacone w terminie, który widnieje na fakturze. Dzięki temu firmy faktoringowe, zabezpieczają się przed nieterminowymi, lub niewypłacalnymi kontrahentami swoich faktorów. Jeśli Twój kontrahent nie dokona płatności za sprzedane przez Ciebie towary lub usługi z odroczonym terminem płatności, w ramach faktoringu z regresem, będziesz zmuszony do samodzielnego dochodzenia do roszczeń.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2