Dlaczego palenie śmieci jest złym pomysłem

Opublikowano Przez Redakcja Serwisu Sie 16, 2018 | 0 comments


           W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych większość towarów posiada mniej lub bardziej wyszukane opakowanie. Produkty spożywcze na marketowych półkach są zazwyczaj umieszczane w plastikowych pudełkach w celu ich zabezpieczenia. Jak można się domyślić, im większa konsumpcja, tym większa ilość niechcianych śmieci. Mieszkańcy bloków nie posiadający własnych pieców, nie mają innej możliwości, jak wyrzucenie odpadów do śmietnika, bądź segregacja w odpowiednich pojemnikach. Inaczej niestety dzieje się w prywatnych gospodarstwach domowych. Tam niestety jeszcze wielu wybiera spalenie wszystkiego, co spalić się daje.

 

          Podczas spalania tworzyw sztucznych, pampersów, materiału (stare ubrania, buty), torebek foliowych, drewna impregnowanego bądź lakierowanego w emitowanych spalinach powstają dioksyny – bardzo groźne dla naszego zdrowia związki chemiczne. Dioksyny szkodzą, ponieważ zawierają w sobie między innymi:

 

– związki znaczone jako węgiel całkowity;

 

– tlenek węgla;

 

– nieograniczone związki chloru i fluoru;

 

– Tlenki azotu;

 

– dwutlenek siarki;

 

– metale ciężkie I grupy (kadm, rtęć, tytan), II grupy (arsen, nikiel, kobalt, selen), III grupy (ołów, chrom).

 

Skutkami ulatniania się tych wszystkich substancji szkodliwych  jest uszkadzanie naszych narządów wewnętrznych takich jak wątroba, nerki, płuca, a nawet kora mózgowa. Związki chemiczne w powietrzu mają duży wpływ na gospodarkę hormonalną organizmów, które oddychają zanieczyszczonym powietrzem. Stąd łatwo się domyślić, dlaczego tak wiele kobiet i mężczyzn w dzisiejszych czasach musi leczyć się na bezpłodność. Również możemy zauważyć niesamowity wzrost występowania różnego rodzaju nowotworów. To również przypisuje się po części dioksynom, które wdychamy wraz z powietrzem. Związki ulatniające się podczas spalania plastiku w piecach centralnego ogrzewania opadają na pola uprawne, oraz na wody. Zatem nie tylko w powietrzu. ale i w pożywieniu są nam dostarczane każdego dnia. Nasz organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością trucizny. Wielu młodych ludzi ma problemy z wątrobą, która filtrując toksyny, sama zaczyna chorować.

 

         Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo szkodzi sobie i swoim najbliższym poprzez spalanie śmieci. Społeczeństwo musi się obudzić. Inaczej wykończymy samych siebie.

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

67 − 66 =