Gipsowanie – sposób na ubytki, pęknięcia i szczeliny w ścianach

Opublikowano Przez Redakcja Serwisu Lip 1, 2018 | 0 comments


Gipsowanie przygotowuje ściany do ostatecznego wykończenia – malowania lub tapetowania. Może być wykonane na różnych powierzchniach, m.in. cementowych, betonowych i cementowo-wapiennych. To szybki sposób na uzyskanie gładkiej i jednolitej ściany.

 

Gładź gipsowa często niesłusznie mylona jest ze szpachlą gipsową (gipsem szpachlowym). Jest ona jednak delikatniejsza i mniej odporna na uszkodzenia. Nie nadaje się do uzupełniania głębokich ubytków czy wyprowadzania nierównych ścian.

Gładź gipsowa – sposób na gładkie i równe ściany

 

Gipsowanie ścian to sposób na pozbycie się wszelkich nierówności i porowatych struktur. W ten sposób szybko możemy pozbyć się drobnych ubytków, pęknięć czy szczelin w ścianach. Jest to technika, która sprawdzi się na różnych powierzchniach, m.in. cementowych, betonowych, gipsowych i cementowo-wapiennych. Do gipsowania wykorzystywana jest masa, w składzie której znajdują się ziarna gipsu szpachlowego i syntetycznego oraz dodatek materiałów wiążących – wapno i cement. Precyzyjnie nałożona na ściany zaprawa sprawia, że ściana ma gładką i lekko połyskującą powierzchnię. Jasny odcień zaprawy gipsowej jest dobrą bazą dla farb i tapet w każdym odcieniu.

 

Technika – najważniejsza część gipsowania ścian

 

Gładkie i dobrze wypoziomowane ściany to już standard w remontowanych i nowo wybudowanych domach. Są bazą dla dalszych prac wykończeniowych, takich jak malowanie czy tapetowanie i często mają decydujący wpływ na ostateczny wygląd wnętrza. Nakładanie zaprawy gipsowej na ściany to czynność, która wymaga doświadczenia i staranności. Przy każdym nałożeniu, można aplikować maksymalnie około 2 milimetrów gładzi na ściany, aby masa dobrze rozprowadzała się pod pacą. Wszelkie prace związane z gipsowaniem ścian powinniśmy zlecać profesjonalnym fachowcom, ze względu na poziom trudności i koszty związane z ewentualnymi poprawkami. Szukając wykonawcy tego typu usług, warto kierować się powszechnie dostępnymi na portalach internetowych opiniami oraz doświadczeniem.   

 

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

79 − = 72