Jak dbać o swoje auto zimą?

Opublikowano Przez Redakcja Serwisu Maj 28, 2018 | 0 comments


Pod różnymi względami staramy się zachować bezpieczeństwo na drodze, kiedy korzystamy z samochodu. Jedynie dzięki naszej ostrożności nie prowadzimy do wielu wypadków. Ale jest to możliwe, jeśli do tego okresu zimowego odpowiednio się przygotujemy. W jaki sposób?

Dobrze jest przyjrzeć się swojemu samochodowi i dokładnie ocenić czy jego stan techniczny jest odpowiedni. Jeśli należałoby w tym kierunku poczynić pewne naprawy, to dobrze jest je wykonać jak najszybciej. Przecież w okresie zimowym stan techniczny auta powinien być niezawodny. Jedynie dzięki temu samochód będzie mógł o wiele lepiej się zachować w różnych sytuacjach.

Pięć porad na lepszą jazdę zimą

Zadbajmy w pierwszej kolejności o sprawne hamulce, które również w okresie zimowym odgrywają istotne znaczenie. Ale to nie oznacza, że później mamy prawo ostro hamować. Przecież zimą często jest ślisko na drodze. Nie chcielibyśmy doprowadzić do poślizgu samochodu. Dobrze więc posiadać tutaj odpowiednie opony samochodowe zimowe. One są świetnie przystosowane do nawierzchni, z którą mamy do czynienia zimą.

Kolejna rada polega na zastosowaniu oleju chłodniczego zimowego. Odrzucamy wtedy olej letni, ponieważ mógłby on zamarznąć i przez to przyczynić się do uszkodzenia układu chłodzenia w naszym samochodzie.

Należy jeszcze przyjrzeć się, jak wygląda stan karoserii naszego auta. Możliwe, że przed zimą dobrze byłoby wybrać się do blacharza, jak i lakiernika. Podjęcie w tym kierunku kilka starań jest w stanie zabezpieczyć auto przed korozją i rdzą.

Stosując się to tych kilku prostych rad jesteśmy w stanie zagwarantować sobie bezpieczną jazdę w okresie zimowym. Jest to czas, który dobrze byłoby mieć pod kontrolą. Ale dzieje się tak, gdy dbamy o swoje samochody i wcześniej dbamy o ich właściwe przygotowanie. Nie chcemy przecież, aby zima nas zaskoczyła, ponieważ wtedy łatwiej dochodzi do wypadków. A my jesteśmy za nie w pewnym stopniu odpowiedzialni.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

65 − 64 =