Papier

Opublikowano Przez Redakcja Serwisu Paź 16, 2017 | 0 comments


Segregowanie odpadów jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne, ponieważ coraz większej liczbie osób zależy na ochronie środowiska. Każdego dnia domostwa wytwarzają bardzo duże ilości śmieci, które w większości przypadków rozkładają się nawet przez kilkaset lat, zagrażając tym samym środowisku. Co jednak warto wiedzieć o jednym z najbardziej znanych materiałów?

Segregacja papieru

Obecnie papier służy nie tylko do zapisywania na nim informacji, ale również do drukowania różnych rzeczy. Segregacja tego materiału jest niezwykle ważna, ponieważ należy on do tych materiałów, które można ponownie wykorzystać po odpowiedniej obróbce. Papier najczęściej trafia do worków oznaczonych kolorem żółtym lub niebieskim, jednak warto wiedzieć o tym, iż nie wszystko, co papierowe może lądować w danym worku. Co zatem podlega segregacji, a co należy wrzucić do kosza z odpadami mokrymi, mimo iż jest wykonane z papieru?

Czego nie należy segregować?

Segregacji nie podlega przede wszystkim mokry papier, zużyte ręczniki papierowe, chusteczki jednorazowego użytku, a także kartony po mleku czy sokach. Oprócz tego do specjalnie oznaczonego worka nie należy wrzucać pampersów i podkładów, tapet, worków po nawozach czy gipsie, a także papieru powlekanego folią. Takich materiałów nie da się niestety przerobić, dlatego też powinny one lądować do kontenera z odpadami mokrymi.

Co można segregować?

Segregacji a tym samym ponownemu przetworzeniu podlegają torebki papierowe, opakowania z papieru lub tektury, gazety (również te kolorowe), katalogi, foldery, prospekty, książki i zeszyty, a także papier wykorzystywany w szkołach oraz biurach. Takie materiały mogą bez problemu zostać ponownie wykorzystane i z pewnością posłużą wielu osobom na nowo. Warto jednak pamiętać o tym, aby do takiego worka nie wrzucać papieru mokrego, lepiej poczekać aż nieco przeschnie i wtedy można go bez problemu umieścić w danym worku.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − = 2