Telefon dla nastolatka – jak wybrać?

Opublikowano Przez Redakcja Serwisu Sie 8, 2018 | 0 comments


Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wielu rodziców i opiekunów decyduje się na zakup telefonu dla dziecka. Wybranie spełniającego wszystkie kryteria telefonu dla nastolatka nie jest proste, przede wszystkim dlatego, że młodzi ludzie często oczekują, że otrzymają najnowszy model z tzw. górnej półki. Czym zatem należy się kierować, dokonując takiego zakupu, aby jednocześnie sprawić młodemu człowiekowi przyjemność i nie narazić domowego budżetu na poważny uszczerbek?

 

Telefonu z abonamentem

 

Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na telefon w abonamencie. Takie rozwiązanie pozwala na zakup bardzo dobrej jakości aparatu w atrakcyjnej cenie rozłożonej na raty – doliczonej do comiesięcznego zobowiązania. Najlepiej przejrzeć wraz z dzieckiem różne możliwości np. na https://virginmobile.pl/ i najpierw dowiedzieć się, jaki rodzaj urządzenia chce mieć. W pierwszej fazie poszukiwań telefonu konieczne jest ustalenie budżetu jaki może zostać przeznaczony na jego zakup. Określenie kwoty znacznie ułatwi poszukiwania.

 

Telefon dla nastolatka – najważniejsze funkcje

 

Telefon jest podstawowym i obecnie niemal obowiązkowym sprzętem, jaki każdy nastolatek ma lub chce mieć. Oprócz podstawowych funkcji (rozmowy i SMS-y) telefon musi również być wyposażony w kilka innych bardzo ważnych dla młodego człowieka funkcji, takich jak: aparat, dostęp do Internetu oraz parametry umożliwiające granie w gry i słuchanie muzyki.

 

Telefon do gier musi mieć przede wszystkim wydajny procesor oraz pamięć o pojemności nie mniejszej niż 2 GB. Ceny takich smartfonów są niestety wysokie i najtańsze z nich oscylują w granicach 1000 zł. Telefon multimedialny, do szeroko rozumianej rozrywki, służy nastolatkom do oglądania filmów, prowadzenia rozmów wideo i korzystania z Internetu. Dobrej jakości telefon multimedialny można kupić już za 500 zł.

 

Smartfon, który będzie wykorzystywany przede wszystkim jako aparat fotograficzny i ma być spełnieniem marzeń nastolatka powinien być wyposażony w urządzenie dobrej jakości o dobrej matrycy. Do tego niezbędny będzie również ekran o dużej przekątnej i wysokiej rozdzielczości. Niemal wszystkie smartfony są wyposażone w dwa aparaty – jeden z przodu do robienia tzw. selfie i drugi, standardowy z tyłu obudowy. Niektóre modele umożliwiają wykonywanie fotografii szerokokątnych i panoramicznych. To, co powinien mieć dobry smartfon do robienia zdjęć, to: optyczna stabilizacja obrazu, mechanizm pomiaru ostrości, możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW i nagrywania w 4K oraz jasny obiektyw.

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2