Zakup centrali antywłamaniowej – na co zwrócić uwagę?

Opublikowano Przez Redakcja Serwisu Maj 29, 2018 | 0 comments


Zabezpieczenie przestrzeni mieszkalnej, a także własnej firmy jest naturalnym dążeniem do jak największego bezpieczeństwa otaczającej przestrzeni. Zakup centrali antywłamaniowej to tylko pierwszy krok, a dalszy rozwój jest kwestią wyobraźni właściciela.

 

Centrala antywłamaniowa jest głównym punktem każdej infrastruktury alarmowej. Zabezpieczenie budynku, bez względu na jego rodzaj i przeznaczenie, może odbyć się na wielu płaszczyznach. Kontrola dostępu do pomieszczeń może być realizowana za pomocą manipulatorów, takich jak INT KLCD GR lub czytników kart elektromagnetycznych RFID, a szeroki wybór kamer pozwoli na dostosowanie modułu monitoringu do indywidualnych potrzeb.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie centrali antywłamaniowej?

Ilość dostępnych na rynku central antywłamaniowych może przyprawić o ból głowy. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kryteriów, dzięki którym wybór będzie dużo prostszy. Dobra centrala powinna być intuicyjna w obsłudze. Skomplikowane procedury włączania i wyłączania czuwania mogą tylko zaszkodzić. Centrala powinna także udostępniać kilka slotów pozwalających zapisać domyślne ustawienia dla różnych trybów pracy, na przykład dla trybu nocnego lub obwodowego. Tryb obwodowy ma za zadanie zaalarmowanie domowników w momencie próby wtargnięcia z zewnątrz, nocny natomiast powinien sygnalizować każdy ruch poza wyznaczonymi pomieszczeniami (jak sypialnia lub korytarz). Kolejną ważną cechą jest możliwość rozbudowy i ilość koniecznych do wykonania modernizacji, aby rozszerzyć zakres działania systemu alarmowego. Modułowa budowa infrastruktury zabezpieczającej pozwoli uniknąć niepotrzebnych komplikacji w przypadku jej rozbudowy. Dostępne są także elementy pozwalające na komunikowanie się użytkownika z centralą. Dzięki nim możliwe jest na przykład zdalne sprawdzenie stanu zabezpieczeń, a także manipulowanie poszczególnymi elementami – zamykanie okien, wyłączanie oświetlenia czy uruchomienie trybu czuwania.

 

Podstawowy system alarmowy – z czego się składa?

System alarmowy składający się tylko z centrali na niewiele się przyda. Dodatkowe urządzenia, takie jak kamery i czytniki kart pozwolą na rozbudowanie systemu o kolejne moduły. Własny system alarmowy należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Najprostszy zestaw monitoringu składa się z kilku kamer, które rejestrują obraz oraz dysku twardego na którym nagrania będą utrwalane. Jeżeli celem jest kontrolowanie dostępu do określonych pomieszczeń, warto zainwestować w czytniki kart RFID, depozytory kluczy i wyposażyć drzwi w elektrozaczepy.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

50 + = 58